• ZSiP w MOKRSKU bierze udział w programie "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI" realizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

• Nasza szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 60.000,00 zł, które przeznaczyliśmy na zakup nowoczesnego wyposażenia.

Laboratoria Przyszłości obejmują wszystkie polskie szkoły podstawowe prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego. Już od 1 września 2022 również nasza szkoła będzie wyposażona w nowoczesne rozwiązania edukacyjne. Zakupione zostały następujące sprzęty:

• Pracownia druku 3D wraz z drukarką 3D, zestawem długopisów 3D, filamenty do drukarki i długopisów,
            • Mikrokontrolery,
            • Mikroporty,
            • Stacje lutownicze,
            • Gimbal do smartfonów,
            • Mikrofon kierunkowy,
            • Statyw,
            • Aparat cyfrowy z funkcją nagrywania,
            • Zestaw oświetlenia,
            • Roboty edukacyjne przeznaczone dla najmłodszych oraz dla młodzieży,
            • Sprzęt nagłaśniający,
            • Zestawy konstrukcyjne do nauki fizyki, chemii, biologii i przyrody,
            • Farby do drewna,
            • Gabloty zamykane.

Zakupiony sprzęt będzie wykorzystywany podczas realizacji:

• zajęć edukacyjnych typu: technika, informatyka, fizyka, biologia, chemia, przyroda,
            • zajęć z doradztwa zawodowego;
            • zajęć rewalidacyjnych;
            • zajęć rozwijających uzdolnienia tj.: Koło programowania, Koło fotograficzno - filmowe, Koło teatralne, Koło aktywności twórczej.

Dzięki sfinansowaniu nowoczesnego wyposażenia:

NAUCZYCIELE: będą mieli wsparcie w przekazywaniu wiedzy, w realizacji podstawy programowej, prowadzeniu kół zainteresowań i zajęć dodatkowych.

UCZNIOWE: natomiast będą mieli szansę zainteresowania się dziedzinami technicznymi i ścisłymi, poznają nowe rozwiązania i umiejętności praktyczne, połączą zdobywanie wiedzy z przygodą, odkryją i rozwiną swoje talenty.